Om Oss
Velkommen til Turnor
Turnor Storkjøkken AS ble stiftet i 1996. Vi har et godt utvalg produkter i vår butikk i Oslo. Velkommen til vårt showroom i Jerikoveien 18.
På nettsiden vår finner du et utvalg av produktene Turnor Storkjøkken kan tilby. Mange av produktene finnes i flere varianter og i forskjellige løsninger. Vi er også distributør av mange globalt kjente merkevarer.
Ta gjerne kontakt med oss på epost post@turnor.no eller telefon 90702074 dersom du har noe spørsmål eller ønsker.Vi har egen serviceavdeling som utfører service på våre produkter.
Nye Produkter
-
Mikser
Mikser – 26 liter – MPM30 – 460×550×860 mm – Maxima
0 out of 5(0)Planetarisk mikser 26 liter – MPM30
Robust kjøkkenmaskin for bakeri, pizzeria og storkjøkken
MPM30 er en profesjonell planetarisk mikser med avtagbar bolle i rustfritt stål på 26 liter. Den er ideell for bakerier, restauranter, kantiner og skolekjøkken som har behov for en kraftig maskin til både deig og røre.
Maskinen leveres med eltekrok, flatblander og visp , slik at du kan tilberede alt fra pizzadeig og brøddeig til kaker, puddinger og krem. Den kraftige motoren kombinert med 3 hastigheter (110 / 200 / 420 rpm) gir deg full kontroll og optimal bearbeiding av ingrediensene.
Fordeler:
✅ Stor kapasitetsbestandighet – opptil 15 kg pizzadeig 8–10 kg brøddeig
✅ Leveres med visp, eltekrok og flatblander
✅ Planetarisk blandesystem for jevn miksing
✅ Avtagbar bolle i rustfritt stål
✅ 3 hastigheter tilpasset typer ulike støpejerns
med støpejerns rør
✅ i bruk – beskyttelsesdeksel i rustfritt stål og doble sikkerhetsbrytere
✅ Separate start- og stoppknapper for enkel betjening
Tekniske spesifikasjoner:
-
Modell: MPM30
-
Mål: 460 x 550 x 860 mm
-
Bollekapasitet: 26 liter
-
Pizzavekt: maks. 15 kg
-
Brøddeig: maks. 8–10 kg (min. 3 kg)
-
Hastigheter: 110 / 200 / 420 rpm
-
Strøm: 1,1 kW, 230 V 1 fase
-
Vekt: 80 kg
-
Inkludert tilbehør: Visp, eltekrok, flatblander
💡 Perfekt for:
🍕 Pizzeriaer (opptil 15 kg pizzadeig)
🥖 Baker og konditorier
🥗 Kantiner, skoler og storkjøkken
🍰 Produksjon av kaker, desserter og krem
⭐ TURNOR IMPEX AS – Jerikoveien 18, 1067 Oslo
📧 post@turnor.no | 📞 +47 907 02 074
Finansiering & leasing tilgjengelig
Prosjektering av restaurantkjøkken, kafeer, bakerier, kaffebarer, hoteller, food trucks🔧 Brukte varer & reservedeler: www.turnorstore.no | 📞 +47 904 24 242
🎨 Møbler & interiørdesign: www.turnordesign.no | 📞 +47 408 48 973SKU: 107102 -
-
Kjølebrønn
Kjølebrønn statisk kjøling for 2 stk GN 1/1-150 mm CW2, Tefcold
0 out of 5(0)-
Kjølebrønn for 2 x GN 1/1 – TEFCOLD CW2
Effektiv drop-in kjølebrønn til buffé, servering og storkjøkken
TEFCOLD CW2 er en robust og praktisk nedfelt kjølebrønn som kombinerer matsikkerhet, presentasjon og effektiv drift. Kjølebrønner er spesielt utviklet for å opprettholde optimale temperaturer for matvarer og drikkevarer, samtidig som de gjør at maten ser frisk og innbydende ut for gjestene.
Dette gjør kjølebrønnen til en uvurderlig ressurs for bufféer, kantiner, hoteller, restauranter og catering. Den opprettholder ferskhet og hygiene, samtidig som den gir enkel tilgang for gjestene.
Fordeler:
✅ Rustfritt stål – hygienisk og enkelt å rengjøre
✅ Godtar GN 1/1-panner (150 mm, panner følger ikke med)
✅ Statisk kjøling for stabil temperatur
✅ Elektronisk termostat for presis styring
✅ Forbedrer matsikkerhet og presentasjon
✅ Ideell for buffé, kantine, catering og hotell
Tekniske spesifikasjoner:
-
Modell: CW2
-
Merke: TEFCOLD
-
Utvendig mål: 768 x 678 x 536 mm
-
Innvendig mål: 660 x 570 x 175 mm
-
Volum: 68 liter
-
Kapasitet: 2 x GN 1/1 eller kombinasjoner
-
Temperatur: +2 / +8 °C (statisk kjøling)
-
Effekt: 122 W, 230 V 1 fase
-
Kuldemedium: R600a (70 g)
-
Vekt: 44 kg
💡 Perfekt til:
🥗 Buffé og salatbarer
🥖 Kantiner og bedriftsrestauranter
🍓 Hotellfrokost og catering
🍖 Kjøkken og serveringslinjer
⭐ TURNOR IMPEX AS – Jerikoveien 18, 1067 Oslo
📧 post@turnor.no | 📞 +47 907 02 074
Finansiering & leasing tilgjengelig
Prosjektering av restaurantkjøkken, kafeer, bakerier, kaffebarer, hoteller, food trucks🔧 Brukte varer & reservedeler: www.turnorstore.no | 📞 +47 904 24 242
🎨 Møbler & interiørdesign: www.turnordesign.no | 📞 +47 408 48 973 -
SKU: TE 16394 -
-
Kjølerenne
Kjølerenne glasstopp GN 1/3-VK38-180-1800x395x425 mm, Tefcold
0 out of 5(0)Kjølerenne VK38-180 med glasstopp – Tefcold | Perfekt for GN 1/3 beholdere
Tefcold VK38-180 kjølerenne med glasstopp er det ideelle valget for profesjonelle kjøkken, restauranter, buffeter og kantiner som ønsker pålitelig kjøling og elegant presentasjon av matvarer. Den er spesielt utviklet for bruk med GN 1/3 beholdere, noe som gir maksimal fleksibilitet for organisering av salater, pålegg, grønnsaker og andre kalde retter.
Den stilrene glasstoppen gir ikke bare god hygiene og beskyttelse, men også optimal synlighet og presentasjon – perfekt for åpne buffeter og selvbetjente serveringsområder.
Nøkkelfunksjoner:
✅ Ventilert kjøling – holder en stabil og jevn temperatur
✅ Designet for GN 1/3 beholdere – enkel og effektiv organisering
✅ Kjølerenne med glasstopp – hygienisk og innbydende visning av maten
✅ Tefcold kvalitet – kjent for driftssikkerhet og lang levetid
✅ Perfekt for kantine, restaurant og buffet
✅ Energieffektiv kjøledrift – lavere strømforbruk og driftskostnader
Velg VK38-180 fra Tefcold for en praktisk og energieffektiv kjølerenne som gir både trygg oppbevaring og stilfull fremvisning av dine ferske matvarer.
Kontaktinformasjon
Turnor Impex AS
📧 E-post: post@turnor.no
📞 Telefon: 907 02 074
🌐 Nettside: www.turnor.noSKU: TE 16524 -
Kjølerenne
Kjølerenne glasstopp GN 1/3-VK38-160-1600x395x425 mm, Tefcold
0 out of 5(0)Kjølerenne VK38-160 med glasstopp – Tefcold | For GN 1/3
Tefcold VK38-160 kjølerenne med glasstopp er en moderne og effektiv løsning for restauranter, buffeter, kantiner og storkjøkken som ønsker både perfekt kjøling og elegant produktpresentasjon. Denne modellen er tilpasset GN 1/3 beholdere, noe som gir høy fleksibilitet for organisering av ulike typer kalde retter som salater, pålegg, grønnsaker og desserter.
Med sin praktiske glasstopp gir VK38-160 både hygienisk beskyttelse og et profesjonelt utseende, perfekt for selvbetjeningsområder og åpne buffeter der maten skal vises frem på en innbydende måte.
Fordeler med Tefcold VK38-160 kjølerenne:
✅ Effektiv ventilert kjøling – sikrer jevn temperatur og holder maten fersk
✅ Kjølerenne med glasstopp – hygienisk og elegant produktvisning
✅ Passer GN 1/3 beholdere – fleksibel oppbevaring til ulike behov
✅ Tefcold kvalitet – solid konstruksjon for profesjonell bruk
✅ Ideell til buffet, restaurant og kantine – perfekt til profesjonelt kjøleutstyr
✅ Energieffektiv drift – reduserer strømforbruk og driftskostnader
Velg Tefcold VK38-160 kjølerenne med glasstopp for en pålitelig, energieffektiv og stilfull kjøleløsning som både ivaretar matkvalitet og gir flott produktpresentasjon. Kontakt Turnor Impex AS for et godt tilbud eller mer informasjon!
Kontaktinformasjon
Turnor Impex AS
📧 E-post: post@turnor.no
📞 Telefon: 907 02 074
🌐 Nettside: www.turnor.noSKU: TE 16521
Viser 1337–1340 av 4200 resultater



